Races and Events

You are here

PRIVATBANKA-PEUGEOT GRAND PRIX 2014

Z dôvodu nepriaznivého počasia informujeme, že preteky PRIVATBANKA-PEUGEOT GRAND PRIX o malokarpatský strapec začnú vo vnútorných priestoroch jazdeckej haly na Rozálke podľa aktuálneho rozpisu, teda 9. SKOK Z, 10. SKOK ZL, 1. Dvojfázové skákanie, 2. Dvojfázové skákanie.

Ďakujeme

 

 

ŠTARTOVNÉ A VÝSLEDKOVÉ LISTINY PRETEKOV:

Štartovné a výsledkové listiny PIATOK / http://www.jazdecka-skola.sk/html_3/souteze.html

​Štartovné a výsledkové listiny SOBOTA / http://www.jazdecka-skola.sk/html_4/souteze.html

​Štartovné a výsledkové listiny NEDEĽA / http://www.jazdecka-skola.sk/html_5/souteze.html

M-SR - Kategória A http://www.jazdecka-skola.sk/kat_a.pdf

M-SR – Mladé 6 ročné kone http://www.jazdecka-skola.sk/kat_6.pdf

M-SR – Mladé 7 a 8 ročné kone http://www.jazdecka-skola.sk/kat_7a8.pdf

M-SR – Mladí jazdci http://www.jazdecka-skola.sk/kat_yr.pdf

M-SR – Ženy http://www.jazdecka-skola.sk/kat_z.pdf

M-SR – Družstvá http://www.jazdecka-skola.sk/kat_dr.pdf

 

LINDE GRAND PRIX 2014

Jazdecký areál Rozálka v Pezinku zahájil tento mesiac sezónu jedinečných medzinárodných pretekov.
Bratislava 21. mája (OTS) - Úvodný drezúrny pretek Donau-Bohemia Trophy s účasťou najlepších jazdcov zo strednej Európy prekročil vysoko nastavenú latku z minulého roka.

Ďňa 24.-26. mája privítala najmodernejší slovenský jazdecký stánok európsku špičku v disciplíne parkúr. Takmer 200 koní si pred zrakmi divákov zmerali svoje schopnosti na preteku Linde Grand Prix CSI*, Pezinok. Počas troch dní ste mohli sledovať súťaže podľa pravidiel Medzinárodnej jazdeckej federácie v kategóriách CSI, mladé kone, juniori a deti. Kone  prekonávali prekážky od 110 - 140cm. Preteky Linde Grand Prix CSI* boli zároveň zaradené do seriálu Slovenského skokového pohára. Celý víkend sa bolo na čo pozerať. Areál Rozálka totiž ako jediný na Slovensku organizuje paralelné súťaže na dvoch súťažných arénach naraz. Kvalifikačné kolá v piatok a v sobotu vyvrcholia veľkým nedeľným finále, kde sme sa dozvedeli víťaza celého podujatia.

Preteky na Rozálke sú už tradične obľúbené u širokej verejnosti z okolia Pezinka a Bratislavy. Pre návštevníkov boli pripravené okrem skvelých športových výkonov aj rôzne atrakcie pre rodiny s deťmi. Samozrejme preteky boli lákadlom aj pre známe tváre z oblasti spoločenského života.

Medzinárodná jazdecká federácia vznikla v roku 1921 vo Švajčiarskom Lausanne. Organizácia zjednocuje a upravuje pravidlá organizovania jazdeckých pretekov a stala sa medzinárodným orgánom pre jazdecký šport uznaný Medzinárodným olympijským výborom (IOC). Hlavným poslaním organizácie je zabezpečiť rast jazdeckého športu na celom svete, dohliadať na humánny a spravodlivý priebeh jazdeckých podujatí, ktoré zakladajú na dodržiavaní zaužívaných a overených pravidiel.

Slovenská jazdecká federácia sa stala súčasťou veľkej medzinárodnej organizácie v roku 1993, odvtedy jej činnosť vychádza z noriem FEI a riadi sa platnými národnými pravidlami, zákonmi a etickými normami na ochranu zvierat.

Podrobnejšie informácie www.vip.sk/rozalka

Donau Bohémia Trophy 2014

Seriál pretekov Donau Bohemia Trophy, v ktorom si zmerali sily štyri susediace národy otvorili aj tento rok jazdeckú sezónu v Areáli zdravia Rozálka v Pezinku. Drezúrne preteky sú zároveň súťažou o pohár rektora Paneurópskej vysokej školy.

Zúčastňujú sa ho jazdci Českej republiky, Slovenska , Maďarska a Rakúska. Seriál je rozdelený do troch kvalifikačných kôl.  Rovnako ako minulý rok, súťažilo sa v štyroch stupňoch obtiažnosti Z až T. Aby bola dosiahnutá objektivita, každá zo zúčastnených krajín nominuje svojho rozhodcu. Keďže úroveň pretekov v minulom roku bola jazdcami pozitívne hodnotená, očakávala sa  vysoká účasť aj v tomto roku. Podľa vyjadrenia riaditeľa areálu zdravia Rozálka Martina Havlíka bolo prihlásených okolo 80 koni, pričom najväčšie zastúpenie mali domáci.

Na Slovensku je súťaž Donau-Bohemia Trophy súčasťou národných pretekov, štvrtého ročníka Slovenského pohára klubov v drezúre o pohár rektora Paneurópskej vysokej školy. V minulom roku Slovensko na pretekoch úspešne reprezentovala Lucia Naštická z Jazdeckého klubu Paneurópa. Najvyššie umiestnenie – 1.miesto získala so štvorročným koňom Simonom v kategórii Z. Na Polonezovi si navyše vybojovala striebro v kategórii T.

Poháre rektora Paneurópskej vysokej školy pre víťazov vytvorila česká akademická keramička Markéta Nováková v spolupráci s akademickou sochárkou Mirou Podmanickou. Všetci milovníci koní a jazdeckého umenia sú srdečne vítaní.

Podrobnejšie informácie www.vip.sk/sk/rozalka